XXII OGÓLNOPOLSKIE SYMPOZJUM KIEROWNICZEJ KADRY MEDYCZNEJ PROFILAKTYKA I ZWALCZANIE ZAKAŻEŃ SZPITALNYCH 2017
Strona główna   Dodaj do ulubionych   Poleć stronę   Kontakt  
ISSN 1898-5556
  Szukaj    
Sukces Ogólnopolskiego Sympozjum 'Blok Operacyjny - Organizacja i Funkcjonowanie'

   Mamy przyjemność poinformować, iż w dniach 1 - 3 czerwca w Warszawie w Hotelu Gromada odbyło się tegoroczne XII Sympozjum „Blok Operacyjny - Organizacja i Funkcjonowanie". Duże zainteresowanie tematyką Bloku Operacyjnego w latach ubiegłych skłoniło organizatorów do aranżacji następnego, XII już Sympozjum „Blok Operacyjny", które to zakończyło się całkowitym sukcesem. Podobnie jak w latach poprzednich program obrad został przygotowany pod kierownictwem Pana Profesora Krzysztofa Bieleckiego i Pana Profesora Tadeusza Szretera, których nadzór i konstruktywne uwagi są nie do przecenienia. 

  
W ramach Konferencji zostały podjęte problemy powikłań okołooperacyjnych, kierownictwa bloku operacyjnego czy specyfiki zabiegów hybrydowych. W kolejnych sesjach wnikliwie omówiono aspekty prawne zgody pacjenta na leczenie, znieczulenie i zabiegi operacyjne oraz tematykę sedacji i analgezji. Jak zwykle wykładowcami byli znawcy przedmiotów, posiadający własne, duże doświadczenie. Uczestnicy, a było ich ponad czterystu, bardzo pozytywnie wypowiadali się o poziomie naukowym konferencji. Najważniejsza była jednak, jak co roku, szeroka dyskusja pomiędzy wykładowcami a uczestnikami obrad.

  Sympozjum towarzyszyła wystawa farmaceutyków, wyposażenia i materiałów medycznych. Każda z firm starała się zaprezentować najnowocześniejsze produkty z branży. Można zauważyć, że producenci prześcigają się w zastosowaniu poszczególnych innowacyjnych rozwiązań tak, aby w sposób optymalny zagwarantować komfort pracy personelowi medycznemu oraz maksymalne bezpieczeństwo i wygodę pacjenta.

<<Katalog uczestników wystawy towarzyszącej Sympozjum>>

   Podczas sympozjum „Blok operacyjny" firmy prezentowały uczestnikom konferencji, jak również zwiedzającym na ogół tylko przykładowe urządzenia z kompleksowej oferty dedykowanej wyposażeniu bloku operacyjnego. Jednak często były to nowości, które do oferty weszły niedawno. Głównym elementem prezentacji były stoły operacyjne, ich wyposażenie oraz lampy operacyjne. W tych dziedzinach firmy zaprezentowały uczestnikom szereg nowości - elektrohydrauliczny stół operacyjny. Uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z funkcjonalnością wózka reanimacyjnego cieszącego się ogromną popularnością oraz innych, absolutnych nowości na polskim rynku.

  
Wśród innych prezentowanych wyrobów podczas Sympozjum można wymienić meble na blok operacyjny, wózki wielofunkcyjne z wyposażeniem specjalistycznym i kilka innych drobniejszych sprzętów.

   Jak wynika z przeprowadzonych ankiet, tegoroczna edycja Sympozjum została uznana za bardzo udaną. Ankieta oceny Sympozjum przeprowadzona została wśród wszystkich uczestników, którzy udzielali odpowiedzi ostatniego dnia konferencji, anonimowo w formie pisemnej. Jedną z ocenianych kategorii była ocena tematyki Sympozjum, a najwyżej oceniona okazała się być sesja I pt. „Powikłania pooperacyjne" gdzie wiodącą ocenę wystawiło 93% uczestników ankiet. Z danych pochodzących z przeprowadzonych badań wiemy, że uczestnicy Sympozjum równie wysoko ocenili sesję III pt. „ Zgoda na leczenie, znieczulenie i zabieg operacyjny". Należy podkreślić, że ogólna ocena jaką wystawili uczestnicy Sympozjum była bardzo dobra, ponieważ aż 80% ankietowanych oceniło program Sympozjum „wysoko".
   Najlepiej zostali ocenieni wykładowcy Sympozjum z zakresu tematyki traktującej o zakażeniach w bloku operacyjnym, powikłań okołooperacyjnych czy aspektów prawnych świadomej zgody pacjenta na leczenie, znieczulenie i zabiegi operacyjne („wysoko" oceniło ich ok. 90% uczestników ankietowanych). Nieco niższe oceny uzyskali wykładowcy sesji o tematyce zabiegów hybrydowych czy sedacji i analgezji - ok. 80% uczestników przyznało prowadzącym ocenę „wysoko").

   Wyniki wskazują, że tematyka sympozjum w oczach beneficjentów była bardzo przydatna oraz skierowana do właściwej grupy odbiorców, wykazującej zainteresowanie zaproponowaną tematyką. Sympozjum „Blok Operacyjny - Organizacja i Funkcjonowanie" okazało się być dobrze zorganizowane pod względem merytorycznym i organizacyjnym a uczestnicy obrad po raz kolejny pogłębili swoje umiejętności oraz wiedzę.

Zapraszamy!

Kolejna edycja Sympozjum w dniach 31.05.-01.06.2012 r. w Warszawie!
 

Kalendarium konferencji/szkoleń 2011r.

XII Ogólnopolskie Sympozjum Blok Operacyjny/ 03-07-2011, 20:22, wyświetleń: 3447
drukuj drukuj


Komentarze

Aby dodać komentarz musisz się zalogować.strony www, sklepy internetowe, pozycjonowanie Copyright © 2011 Blok operacyjny. Wszelkie prawa zastrzeżone.