XXII OGÓLNOPOLSKIE SYMPOZJUM KIEROWNICZEJ KADRY MEDYCZNEJ PROFILAKTYKA I ZWALCZANIE ZAKAŻEŃ SZPITALNYCH 2017
Strona główna   Dodaj do ulubionych   Poleć stronę   Kontakt  
ISSN 1898-5556
  Szukaj    
XIII Sympozjum „Blok Operacyjny – organizacja i funkcjonowanie” 2012 – podsumowanie obrad.

   Wcześniejszy niż tradycyjny czerwcowy termin oraz ryzykowna „13” nie zagroziły ostatnim obradom Sympozjum „Blok Operacyjny – organizacja i funkcjonowanie”. Podobnie jak w ubiegłych latach w konferencji brało odział ponad 400 uczestników, których codzienna praca związana jest blokiem operacyjnym. Niewątpliwie najliczniejszą grupę uczestników stanowiły pielęgniarki operacyjne i lekarze kierujący blokami operacyjnymi, przy czym należy też zwrócić uwagę na aktywny udział w obradach przedstawicieli firm wyposażających i zaopatrujących bloki operacyjne.
   Satysfakcja większości uczestników i deklaracje przyjazdu za rok stanowiły najwyższą nagrodę dla autorów programu, wykładowców i organizatorów obrad.
   W czasie obrad zostały omówione najważniejsze zagadnienia związane z funkcjonowaniem bloków operacyjnych.
  
 W kolejnych sesjach omówiono:
- problematykę funkcjonowania i wykorzystania specjalistycznych sali operacyjnych
- zawsze priorytetowe zagadnienia bezpieczeństwa pacjentów i personelu bloków operacyjnych
- powikłania okołooperacyjne, ze szczególnym uwzględnieniem powikłań septycznych i kontroli zakażeń w bloku operacyjny
-
oraz aspekty związane z formami zatrudnienia a organizacją pracy w blokach operacyjnych.
   Wszystkie sesje były zakończone ożywiona dyskusją, na którą, że względu na konieczność realizacji zaplanowanego programu, często brakowało czasu. Wydaje się, iż szczególnie było to dotkliwe po wykładzie poświęconym zagrożeniom radiacyjnym w bloku operacyjnym oraz po sesji kończącej obrady,  związanej z formami zatrudnienia pielęgniarek operacyjnych i definiowania minimalnej obsady personelu bloku operacyjnego.
   Stąd zgodnie ze złożoną w czasie obrad deklaracją, organizatorzy Sympozjum będą dążyli do omówienia tematyki wzbudzającej największe emocje i zainteresowanie w osobnym spotkaniu.

 

     
     
     

 

25-09-2012, 15:29, wyświetleń: 3224
drukuj drukuj


Komentarze

Aby dodać komentarz musisz się zalogować.strony www, sklepy internetowe, pozycjonowanie Copyright © 2011 Blok operacyjny. Wszelkie prawa zastrzeżone.