XXII OGÓLNOPOLSKIE SYMPOZJUM KIEROWNICZEJ KADRY MEDYCZNEJ PROFILAKTYKA I ZWALCZANIE ZAKAŻEŃ SZPITALNYCH 2017
Strona główna   Dodaj do ulubionych   Poleć stronę   Kontakt  
ISSN 1898-5556
  Szukaj    

Wyposażenie

T. Książek
   Obecnie kreowane bloki operacyjne stanowią duże wyzwanie dla dziedziny jaką jest telemedycyna. Jest to prężnie rozwijająca się gałąź rozwiązań branży teleinformatycznej, stosowana w nowoczesnych placówkach służby zdrowia. Mnogość źródeł sygnału wideo do jakich należą kamery wbudowane w lampy operacyjne, kamery w zestawach laparoskopowych i endoskopowych a także precyzyjne zarządzanie tymi sygnałami poprzez wyświetlanie ich na wielu monitorach, rejestrowanie, archiwizację i przesyłanie poza salę operacyjną stanowi podstawowe zadanie dla systemów integracji.
Konferencja Blok Operacyjny/ 28-09-2012, 11:41

   Firma Gemed została autoryzowanym i wyłącznym dystrybutorem produktów oraz rozwiązań wiodącego na amerykańskim rynku medycznym konsorcjum produkcyjnego SKYTRON.

www.gemed.pl/ 12-09-2011, 10:58
Jolanta Kudelska

   Zmniejszenie bólu i zajrzenie do wnętrza organizmu były odwiecznym marzeniem człowieka. Jeszcze przed narodzeniem Chrystusa próbowano zajrzeć do wnętrza człowieka przez naturalne otwory ciała. Używano w tym celu światła odbitego od lustra.Idea ta stale rozwijana doprowadziła do współczesnej endoskopii. Tu wymienić trzeba polskiego chirurga Mikulicza Radeckiego, który używając sztywnego cystoskopu wykonał pierwszą gastroskopię 18.

X Ogólnopolskie Sympozjum/ 27-05-2011, 12:35
Magdalena Bałecka

   Sprzęt medyczny stanowi znaczącą część wyposażenia placówek medycznych. Kwestie powtórnego użycia sprzętu medycznego odnoszą się tylko do narzędzi wielorazowego użytku. Narzędzia określone przez producenta, jako jednorazowe po zużyciu muszą bezwzględnie zostać zutylizowane zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 23 sierpnia 2007 r. w sprawie szczegółowego postępowania z odpadami medycznymi.

XI Ogólnopolskie Sympozjum/ 26-05-2011, 11:28
Tadeusz Szreter

   Blok operacyjny zazwyczaj traktowany jest, jako jedna z najważniejszych jednostek organizacyjnych szpitala. Wynika to najczęściej z faktu zatrudniania tam wysoko specjalistycznego personelu, którego nikt inny nie jest w stanie zastąpić.

X Ogólnopolskie Sympozjum/ 26-05-2011, 09:02strony www, sklepy internetowe, pozycjonowanie Copyright © 2011 Blok operacyjny. Wszelkie prawa zastrzeżone.